Ocieplenie poddasza – jaką technologię wybrać?

ocieplenie poddasza

Osoby planujące ocieplić poddasze własnego mieszkania często stoją przed wyborem materiału: wełna mineralna, czy też pianka poliuteranowa?

Poniżej postaramy się przedstawić porównanie, które pomogą Państwu w odpowiednim wyborze.

Czas instalacji

W przypadku wykorzystania wełny mineralnej, montaż ocieplenia trwa około 50 m2 w ciągu jednego dnia. Jest to sporo, biorąc pod uwagę, że w przypadku izolacji natryskowych proces jest dużo szybszy – około 250 metrów kwadratowych mogą wykonać dwie osoby w ciągu jednego dnia!
Wilgoć
Jedną z głównych wad wełny mineralnej jest jej reakcja na wilgoć. W połączeniu z wodą może ona obniżyć swoje właściwości izolacyjne. Izolacje pianą poliuretanową otwartokomórkową nie posiadają podobnych problemów. Nawet w przypadku długiego okresu użytkowania, nie zmienia swoich właściwości izolacyjnych.
Wpływ na zdrowie
Zarówno piana poliuretanowa, jak i wełna mineralna, nie wpływają negatywnie na zdrowie.
Ogień, a materiał 

Wełna mineralna, podobnie jak pianka poliuretanowa znakomicie radzi sobie z ogniem, dzięki czemu w obu przypadkach ognioodporność jest na wysokim poziomie.

Współczynnik przewodnictwa ciepła – porównanie
Pianka poliuretanowa otwartokomórkowa: 0,034- 0,040
Wełna mineralna: 0,024-0,0398.

Szczelność
Zarówno wełna mineralna, jak i pianka poliuretanowa są materiałami bardzo szczelnymi. W przypadku wełny, ważne jest to, jak zostanie ona rozprowadzona po ocieplanym pomieszczeniu. W przypadku wystąpienia mostków termicznych szczelność może być mniejsza. Izolacje natryskowe unikają tego typu problemów. Po rozprowadzeniu pianki, zwiększa ona swoją pojemność nawet kilkaset razy, dzięki czemu mostki termiczne nie występują.

Mamy nadzieję, że przesłane przez nas informacje okazały się dla Państwa pomocne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *